Chtějte vlastní doménu

Doména je adresa na internetu, která umožňuje schovat ošklivé (a proměnlivé) číslo počítače v síti jako 13.77.161.179 nebo dokonce 2001:0db8:85a3:0000:0000:8a2e:0370:7334 za hezký a fixní text jako např. tealake.cz nebo abc.xyz.

Doménu používáme jak pro web tak pro emaily.
Pokud doménu nemáte, služby poskytující weby a emaily vám obvykle nabídnou svoje např. krtecek_2001@seznam.cz nebo muj-zapisnicek.wordpress.com.

Proč byste měli chtít vlastní doménu?

  1. S vlastní doménou můžete změnit dodavatele webu/emailu. Váš prastarý email od Atlasu si s sebou na Office365 prostě neodnesete, ale ještě horší je to s weby, kde není dobré měnit adresy, kvůli záložkám, odkazům, vyhledávačům atd.

A to stačí! 🙂

Když vybíráte, kde postavit svůj web, blog, eshop nebo profil, chtějte vlastní doménu, občas to stojí víc peněz (vlastní doména nebývá součástí tarifů zdarma: např. webnode.cz, wordpress.com)), ale v delším horizontu je to jediné rozumné řešení.

Nedávno jsem narazil, že seznam snad nabízí email s vaší vlastní doménou zdarma (kde google, microsoft a další chtějí peníze) od názvem Email Profi, vypadá to zajímavě, ale osobní zkušenost nemám – jestli máte, budu rád za komentář níže.

Všichni, kteří mají web vytvořený od nás (vlastní WordPress, na zakázku vytvořené), mají samozřejmě vlastní doménu, aby od nás mohli odejít, kdyby to někde bylo lepší – navíc si můžou vzít s sebou i celý web 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *